ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Czwartek 01 października 2020 r. - 274 dzien roku

Grupa teatralna

"NA CHWILĘ"

Grupa teatralna „Na chwilę” została założona w roku szkolnym 2004/2005. W skład grupy wchodzą uczniowie i absolwenci gimnazjum. W ciągu dwóch lat swego istnienia zespół teatralny przygotował szereg spektakli dla środowiska lokalnego. Były one prezentowane również dyrektorom innych szkół, pracownikom gminy, a także nauczycielom na konferencji organizowanej w 2005 r. przez MCDN w Tarnowie, dotyczącej innowacji w szkole.

Już w grudniu 2004 roku grupa „Na chwilę” odniosła wielki sukces na II Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej „ Spojrzenia” organizowanym przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie w roku 2004. Przygotowany spektakl „Cierpienie Demeter” zdobył wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Profesjonalne jury przyznało również nagrody indywidualne dla aktorów – Lidii Zegar i Pawła Szczęch. Po spektaklu zarówno aktorzy jak i opiekunowie grupy mogli podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z publicznością oraz innymi występującymi grupami. Cały dorobek zespołu został wyeksponowany w utworzonej kawiarence teatralnej w Zespole Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Szynwałdzie. Znalazły się tam zdjęcia ze spektakli, wybrane kostiumy, plakaty, foldery oraz artykuły z czasopism, które zainteresowały się grupą. Wystawę obejrzeli goście i uczniowie, którzy odwiedzili szkołę podczas obchodów Święta Patrona Szkoły.

W kolejnym roku szkolnym (2005 / 2006) grupa „Na chwilę” odniosła kolejny sukces na III Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Teatralnej, który odbył się 14 grudnia 2005 roku w Skrzyszowie. Sztuka pt. „Szczęśliwi wezwani do radości” zdobyła II miejsce. Dwie spośród grających w sztuce osób zostały szczególnie dostrzeżone przez jurorów, którzy przyznali im nagrody: Lidii Zegar za grę aktorską, Iwonie Kozioł – za grę i kreację aktorską. Prestiżową nagrodę oraz tytuł „Animatora roku 2006” uzyskał reżyser wszystkich prezentowanych spektakli, pan Marek Stańczyk. Zespołowi od początku jego istnienia patronuje dyrektor szkoły – mgr Stanisława Siemek.

Zabawa w teatr prócz radości tworzenia mocno zintegrowała młodzież, nauczycieli i rodziców oraz pokazała jak wychowywać ludzi z pasją, a także wypromowała szkołę w środowisku.

Wersja do druku
© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie