ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Środa 20 listopada 2019 r. - 323 dzien roku

 

 

Aktualności

Projekt - ABC ekonomii

17.11.2019

W październiku ruszył w klasach I – III projekt Mobilnej Akademii Przedsiębiorczości, zorganizowany pod hasłem „Grosz do grosza”, ukierunkowany na realizację marzeń poprzez oszczędzanie. Głównym celem projektu jest wdrażanie dzieci do rozsądnego gospodarowania środkami, by w przyszłości nie miały problemu z zarządzaniem finansami. 

 

 

 

 

Dzień Postaci z Bajek

14.11.2019

13.11.2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Biblioteka szkolna pod kierunkiem p. Barbary Stańczyk przygotowała z tej okazji szereg atrakcji dla swoich czytelników, były konkursy dla starszych i młodszych, zabawy, niespodzianki i bajkowa foto-budka.

GALERIA

 

 

 

 

 

GMINNE IGRZYSKA

12.11.2019

12.11.2019 odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym – zawody indywidualne i drużynowe. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Usarz, Martyna Mącior, Mateusz Laska, Miłosz Siedlik, Tymoteusz Miczek, Kacper Sanduła.

 

Święto Niepodległości

09.11.2019

8.11.2019 r. jak co roku grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na rajd „Szlakami Legionistów – Łowczówek 2019”, zorganizowany przez PTTK w Tarnowie. Uczniowie wędrowali, aby oddać hołd poległym i uczcić 101. rocznicę odzyskania niepodległości oraz 105. rocznicę Bitwy pod Łowczówkiem.Wyjazd zorganizowały i opiekę nad uczniami sprawowały: p. Teresa Stańczyk i p. Maria Plebanek.

 

8.11.2019 r. odbyła się akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Młodzież z klasy 7b pod kierunkiem p. Jolanty Krakowskiej i p. Elżbiety Curyło – Kowalczyk przygotowała krótki rys historyczny, wzbogacony prezentacją multimedialną i ciekawostkami, związanymi z drogą Polaków do niepodległości. 

 

 

 

 

 

 

Żołnierska pamięć

08.11.2019

KONKURS WIEŃCÓW NAGROBNYCH "ŻOŁNIERSKA PAMIĘĆ"

 

8.11.2019 r. ogłoszono wyniki Konkursu Wieńców Nagrobnych „Żołnierska Pamięć”. Naszą szkolę reprezentował wieniec wykonany przez Tomasza Nalepkę z kl. 7b, a opiekunem artystycznym była pani Agnieszka Nalepka. Misternie wykonana praca, w symboliczny sposób nawiązująca do historii walk o niepodległość naszego kraju zajęła II miejsce. Gratulujemy Tomaszowi i pani Agnieszce i życzymy kolejnych sukcesów. Dziękujemy za duże zaangażowanie, poświęcony czas i podjęcie wyzwania, jakim było przygotowanie pracy, która zmierzyła się z naprawdę dużą konkurencją.

 

 

 

 

 

 

 

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie