ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Piątek 16 listopada 2018 r. - 319 dzien roku

 

 

Aktualności

Konkurs wiedzy

08.11.2018

7.11.2018 r. dwa zespoły uczniowskie: młodszy w składzie: Weronika Bańdur, Hubert Zabawa i Miłosz Zabawa oraz starszy w składzie: Jakub Bednarski, Hubert Chrupek i Tobiasz Zegar wzięły udział w Konkursie Wiedzy Historycznej „Od Oleandrów do Łowczówka”. Konkurencja była duża, a zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych. W rezultacie w kategorii klas VI – VI drużyna Szynwałdu zajęła II miejsce, a w kategorii klas VII – VIII i gimnazjum – siódme. Uczniów przygotowała do konkursu p. Jolanta Krakowska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Tym, co swoich imion nie mają...

01.11.2018

Po raz kolejny inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, działającego pod opieką p. Agnieszki Guzy, p. Anny Sikorskiej, p. Zofii Skruch oraz p. Eweliny Pyrz, spotkała się z pozytywnym oddzewem młodzieży szkolnej. W ostatnich dniach w czasie akcji "TYM, CO SWOICH IMION NIE MAJĄ NA GROBIE..." zgromadzono 60 wiązanek, które w przeddzień Listopadowego Święta dzieci i młodzież złożyli na opuszczonych grobach na cmentarzu parafialnym oraz na grobach poległych w walce za Ojczyznę - na cmentarzu oraz pod Pomnikiem w Paprociach. Bardzo dziękujemy dzieciom, młodzieży oraz rodzicom, którzy z wielkiem zapałem i twórczą pasją przyczynili się do ozdobienia grobów i uczczenia pamięci zmarłych. 

Fotorelacja, autorstwa p. Eweliny Wójtowicz

SZYNWAŁD DLA NIEPODLEGŁEJ

30.10.2018

 

 

fotoleracja - autorstwa p. Eweliny Wójtowicz...

Bardzo dziękujemy pani KAROLINIE MOCHYLSKIEJ - właścicielce kina plenerowego za uatrakcyjnienie naszego wieczoru i wyświetlenie prezentacji na profesjonalnym sprzęcie.

 

29.10.2018 odbyła się uroczystość patriotyczna „SZYNWAŁD DLA NIEPODLEGŁEJ”. Rozpoczęła się mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy św. uczniowie, rodzice i społeczność Szynwałdu uczestniczyli w Apelu Poległych pod pomnikiem. Głównym punktem tej inicjatywy było jednak wspólne niepodległościowe śpiewanie przy ognisku. Dzięki życzliwości Ochotniczej Straży Pożarnej i pracowników obsługi szkoły zapłonął ogień,

 

KONKURS

23.09.2018

NIEPODLEGŁA OD STU LAT

Stulecie Odzyskania Niepodległości to sprawa bliska sercom
wszystkich Polaków. W tym szczególnym czasie chcielibyśmy
zaprosić szkoły naszej gminy do udziału w uroczystościach,
wydarzeniach rocznicowych, a przede wszystkim w organizowanych
w ramach projektu Niepodległa konkursach:

  1. 1. MIESZKAŃCY GMINY SKRZYSZÓW W WALCE O NIEPODLEGŁOŚĆ
    I GRANICE II RZECZYPOSPOLITEJ W LATACH 1914 -1922

(konkurs historyczno-literacki)

 

2. STO LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI (konkurs plastyczny)

REGULAMIN KONKURSU
 

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie