ďťż
zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Szkoła Podsatwowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie
  »  Strona główna   »  Aktualności   »  Galeria   »  Kontakt
Sobota 24 lutego 2018 r. - 54 dzien roku

 

 

Aktualności

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

19.02.2018

Od 18 lutego 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczy w projekcie „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”, współfinansowanym przez Urząd Gminy w Skrzyszowie i Urząd Marszałkowski. Uczniowie mają możliwość doskonalenia techniki jazdy na nartach, na stoku Jastrzębia koło Ciężkowic. Lekcje prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów. Dzieci wyjeżdżają pod opieką nauczycieli – p. Marii Chwistek i p. Natalii Kawy. Mali narciarze mają zapewniony dojazd na stok, ciepły posiłek i sprzęt. Życzymy wszystkim uczestnikom niezapomnianej zabawy i wielu pozytywnych wrażeń. Koordynatorem projektu „Jeżdżę z głową” jest Pani Katarzyna Łabędź.

 

 

 

 

KONKURS POWIATOWY

11.02.2018
6.02.2018 r. uczniowie: Wiktoria Stepek, Martyna Zegar, Szymon Stańczyk i Tobiasz Zegar wzięli udział w
Powiatowym Konkursie Wiedzy „OD STYCZNIOWEJ INSUREKCJI 1863 R. DO ODRODZENIA RZECZYPOSPOLITEJ W 1918 R.”, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą zdobywając najwyższe lokaty: Szymon Stańczyk z kl. VIa – I miejsce (kategoria sp), Wiktoria Stepek z kl. VIIb – IImiejsce (kategoria gim.), Tobiasz Zegar z kl. VIa – III miejsce (kategoria sp). Młodych pasjonatów historii przygotowała do konkursu. p. Jolanta Krakowska.

Nowi Czytelnicy Biblioteki

03.02.2018

2.02.2018 r. pierwszoklasiści zostali włączeni do grona czytelników. Uczniowie z klas IIa, IIIb i IVa, należący do Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem p. Barbary Stańczyk przygotowali dla najmłodszych przedstawienie pt. „BAŚNIOWY GALIMATIAS”. Mali czytelnicy uczestniczyli w spotkaniu z bohaterami literatury dziecięcej, m. in takimi jak Kot w butach, Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śnieżka czy Krasnoludki. Podczas uroczystości dzieci uczestniczyły w baśniowej „Zgaduj – zgaduli” zdobywając nagrody. Po przedstawieniu wspólnie z wychowawcami odwiedziły bibliotekę, gdzie poznały szczegółowe zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni. Każdy pierwszoklasista wypożyczył swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Gratulujemy opiekunowi i aktorom udanej prezentacji, a najmłodszym czytelnikom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń podczas czytania.

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

15.01.2018

W dniu dzisiejszym na scenie szkolnej odbył się kolejny SZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK. W I turze przedstawili się uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VI. Nieco później zaprezentowali przygotowane przez siebie utwory uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści. 

GALERIA

 

 

 

 

 

 

Mali Kolędnicy

10.01.2018

  . W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego 0a wraz z wychowawcą – p. Małgorzatą Wójtowicz wyruszyły do swoich starszych kolegów z klas I – III aby nieść Radosną Nowinę i złożyć noworoczne życzenia. Pięcio- i sześciolatki zaprezentowały krótką inscenizację jako grupa kolędnicza. Wędrowały do klas kolędując przy akompaniamencie akordeonisty - ucznia klasy IIIa gimnazjum – Piotra Kozioła. Dzieci dołożyły starań, aby jak najlepiej odegrać swoje role. Widzowie nagrodzili małych aktorów brawami. Dziękujemy najmłodszym kolędnikom za podtrzymywanie tej starej słowiańskiej tradycji..

GALERIA 

© Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Armii Krajowej w Szynwałdzie